niedziela, 21 lutego 2021

Złoto Inków i mordercza wyprawa! - Krzysztof Neus "Sekcja legalnych morderców. Preludium" [Recenzja]

 Lubicie powieści sensacyjne typu Indiana Jones czy inni poszukiwacze artefaktów? Tak? W takim razie „Sekcja legalnych morderców. Preludium” autorstwa Krzysztofa Neus jest dla was.

 

Sekcja legalnych morderców. Preludium.

Tytuł:

Sekcja legalnych morderców. Preludium.

Autor:

Krzysztof Neus

Ocena:

7/10

Złoto Inków ukryte w lasach Amazonii. Mit, legenda czy prawda? Jedna z grup przemytniczych postanowiła to sprawdzić. Doskonale opracowała wyprawę, zaopatrzenie, a nawet potrzebne sprzęty. Dodatkowo znalezienie chętnych rąk do pracy w postaci poszukiwaczy złota okazało się dziecinnie proste. Niestety mężczyźni nie wiedzieli na co się piszą.

Bezwzględne działania już na początku wyprawy pokazały, że są oni zdani na łaskę przemytników, dla których śmierć stanowi drugie imię. Co im pozostało? Jedynie ciężka praca w dzikich rejonach Amazonii z rzekomą perspektywą zachowania części zysków ze znalezionego złota.

Jednym z uczestników wyprawy jest niejaki Kris Abe. Operator radiostacji samolotu. Ledwo uszedł z życiem z przymusowego wodowania maszyny uprowadzonego przez przemytników. Ich szef McGregor oszczędził go, mimo zlikwidowania pozostałej załogi.

Sekcja legalnych morderców. Preludium.
 

Bardzo szybko okazało się, że Kris znalazł się nieprzypadkowo w samolocie. Po rekonesansie, wnikliwej obserwacji i pewnym sukcesie poszukiwaczy opracował plan ucieczki z obozu. Jednak w zupełnie innym celu niż mogłoby się wydawać. Czy chodzi mu o ukryte w tajemnej komnacie złoto, do którego prowadzi odkryty tunel? A może interesuje go coś, a może ktoś zupełnie inny?

Dalsze losy mężczyzny i feralnej wyprawy przemytników obfitują w bogate wydarzenia, potrafiące zaskoczyć nie jednego czytelnika. Jednocześnie poznajemy historię Krisa od dzieciństwa aż po tragedię, która zmieniła go na zawsze. Widzimy, że po pewnym czasie ktoś wyciągnął do niego pomocną dłoń. Tylko czy dzisiejszym świecie jest coś za darmo? Czy istnieje bezinteresowna pomoc? Czy pragnienie zemsty determinuje do dalszego życia?

 Dziękuję Wydawnictwu Novae Res za egzemplarz i możliwość recenzji.

4 komentarze: