poniedziałek, 15 marca 2021

Opowieść mrożąca krew w żyłach – „Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta” Ed i Lorraine Warren [Recenzja]

Wierzycie w duchy, demony czy opętania? Nie?! To przeczytajcie „Znękanego” autorstwa Eda i Lorraine Warren, którzy przeżyli na własnej skórze przypadek opętania Maurice’a Theriaulta.

Znękany

 Tytuł:

„Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta”

Autor:

Ed i Lorraine Warren

Ocena: 8/10

Wierzycie w duchy, demony czy opętania? Nie?! To przeczytajcie „Znękanego” autorstwa Eda i Lorraine Warren, którzy przeżyli na własnej skórze przypadek opętania Maurice’a Theriaulta.

Wydawnictwo Replika ponownie zabiera nas w podróż opartą na faktach. Tym razem jest to kolejna odsłona życia znanych i cenionych na świecie demonologów Eda i Lorraine Warren, którzy postanawiają pomóc ubogiemu farmerowi Maurice’owi Theriault-owi. Mężczyzna od wielu lat zmaga się z przedziwnymi zjawiskami, nasilającymi się z każdym rokiem.

Stukanie, pukanie, tupanie, wrzaski w pustych pomieszczenia, sącząca się krew z krucyfiksu oraz ust i oczy mężczyzny. A także jego nadludzka siła, pojawianie się w dwóch miejscach naraz oraz tajemnicze pożary w gospodarstwie rolnym. Krótko mówiąc, wydarzenia przybierają tak niewyobrażalne rozmiary, że zagrażają życiu rolnika i jego żony Nancy.

Znękany

Małżeństwo długo lekceważy niewytłumaczalne zjawiska, lecz stres, groza, w jakiej są zmuszeni żyć oraz brak dostatecznej pomocy i niemoc doprowadzają ich do załamania nerwowego. W końcu proboszcz miejscowej parafii prosi o pomoc znanych demonologów.

Ed i Lorraine Warren szybko zdają sobie sprawę, że nie będzie to łatwy przypadek, a przyczyny opętania mężczyzny muszą sięgać bardzo głęboko w jego przeszłość. Rzeczywiście w „Znękanym” uzyskujemy dość szczegółowy życiorys głównego bohatera. Od traumatycznego dzieciństwa po wcale nie łatwiejsze dorosłe życie.

Tylko czy hierarchowie kościelni zezwolą na egzorcyzm? A przede wszystkim czy wyznaczą odpowiednią osobę? Jednego czytelnicy mogą być pewni. Sprawa Maurice’a Theriaulta odbije się nie tylko na zdrowiu i życiu farmera oraz jego rodziny.

Dziękuję wydawnictwu Replika za egzemplarzy i możliwość recenzji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz