poniedziałek, 7 czerwca 2021

Kopenhaga nie taka piękna, jak się wydaje - „Ostrze. Mroki Kopenhagi” Anne Mette Hancock [Recenzja]

 Niezwykle udany debiut duńskiej pisarki. Anne Mette Hancock stworzyła wciągającą kryminalną historię z niebanalnym zakończeniem. „Ostrze” na pewno trafi do czytelniczych serc.

Tytuł:

„Ostrze. Mroki Kopenhagi”

Autor:

Anne Mette Hancock

Ocena:

8/10

Anne Mette Hancock

 

„Ostrze” opowiada o historii dziennikarki Heloise Kaldan, która skompromitowała się w oczach szefów redakcji. Jej wiarygodność została mocno nadszarpnięta. A tymczasem dostaje tajemniczy list od Anny Kiel, która… jest poszukiwana za brutalne zabójstwo znanego adwokata.

Heloise postanawia podjąć rzuconą rękawicę i zbadać głębiej sprawę poszukiwanej kobiety. Zwłaszcza że stanowi to szansę, aby odzyskać dobre imię. Bardzo szybko okazuje się, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż jej się pierwotnie wydawało. A kolejne listy zawierają coraz więcej zagadek.

Wraz z pokonaniem kolejnych przeszkód na czele ze zmową milczenia atmosfera niebezpieczeństwa zagęszcza się wokół Heloise. Śmierć kolegi, którym rozmawiała kilka godzin wcześniej oraz nieudany zamach na nią ukazują dziennikarce, że dotknęła najciemniejszej strony Kopenhagi.

Jednakże to nie wszystko… Demony przeszłości Heloise powrócą wraz z ostatnim listem od Anny. Tylko czy pomogą w rozwikłaniu sprawy?? A może jedynym rozwiązaniem jest śmierć?

 

5 komentarzy:

 1. ,,,,,,,. Zabrakło kilku to dorzucę, tak na wszelki wypadek. Interpunkcja. Takie zapomniane zjawisko....

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje klimaty... Zapisuję tytuł i z przyjemnością sięgnę po tę pozycję literacką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno nie było recenzji... Czekamy z niecierpliwością na więcej...

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Adamie, dlaczego nie ma już recenzji na blogu ? Nie każdy ma Facebooka. Brakuje tutaj... Pozdrawiam z Torunia

  OdpowiedzUsuń